Výstaviště v Holešovicích opět přivítá příznivce literatury. 29. ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy se uskuteční 23. – 26. května 2024 a zaměří se na literaturu německojazyčných autorů. Čestným hostem se stal tradiční festivalový projekt Das Buch, který představí autory Německa, Rakouska a Švýcarska. Do programu se také promítne 100. výročí od smrti pražského německy píšícího spisovatele Franze Kafky a nebude chybět ani pestrý program pro dětské čtenáře.

Kromě tradičního programu se můžete těšit také na sekci Literatura jako hlas svobody, která znovu poskytne prostor těm, kteří svobodně mluvit nemohou. Bohatý doprovodný program nabídne například živou literaturu v podání básníka Petr Borkovec, který bude prezentovat projekt Básník a Město a dojde také na slam poetry. Pořad připravený ve spolupráci s Národním divadlem zase přiblíží dramatizaci literárních předloh. Inspiraci pro nejmladší čtenáře najdete v pavilonu kampaně Rosteme s knihou.

Projekt Das Buch vám přiblíží německy psanou beletríii, komiks, dětskou literaturou, ale i filozofické a publicistické texty. Zahájení festivalu obstará koncert Kafka Bandu, kapely zhudebňující Kafkovy texty. Franze Kafku najdete rovněž v názvu jednoho z programových sálů. Ty se pořadatelé rozhodli nově přejmenovat podle významných českých autorů. Můžete tak přijít prozkoumat, jaké autory v názvech sálů vedle Franze Kafky, Jaroslava Seiferta či Karla Čapka najdete.

V programu nebudou chybět ani odborné semináře, konference, setkání s autory, prezentace nakladatelských domů, oceňování tvůrčích počinů i edičních úspěchů. Během čtyř dnů máte možnost seznámit se s kompletní českou knižní produkcí. Každoročně se zde představí na 400 vystavovatelů z více než 30 zemí celého světa. Domů si navíc z návštěvy veletrhu můžete odnést spoustu knih, které lze často zakoupit s výraznou slevou.

Vstupenky jsou k zakoupení na webových stránkách Světa knihy Praha.