V Galerii Tančící dům probíhá od konce května jedinečná výstava Helena – 60 let na scéně, která představí pohled na mimořádnou kariéru zpěvačky Heleny Vondráčkové. Výstava popisuje výjimečnou tvorbu a fascinující život královny české populární hudby, jak jej veřejnost nezná.

Návštěvníci si mohou prohlédnout přes sto originálních kostýmů, fotografie z osobního archivu, zlaté a diamantové desky za miliony prodaných nahrávek, ikonická hudební alba na LP, kazetách i CD nosičích, plakáty, trofeje Českého slavíka, raritní dárky od fanoušků, osobní věci i vzácné vzpomínky.
Také se můžete těšit na nově objevené šaty z pohádky Šíleně smutná princezna. Dále originály šatů z éry skupiny Golden Kids, nebo fotografie a dobové video nahrávky ze zpěvaččina archivu z období 60. let. Nechybí ani nezveřejněné zvukové záznamy i nově natočené rozhovory s Helenou. K vidění jsou také dva obrazy, které pro Helenu Vondráčkovou namaloval Karel Gott.

V rámci doprovodného programu proběhnou čtyři komentované prohlídky se spolukurátorem a vizážistou Heleny Vondráčkové panem Zdeňkem Fenclem.