V pátek 24. února od 19.30 uvede Divadlo Kámen hru DEŠŤOVÁ HŮL. Hra zahrnuje sedm krátkých intermezz. Při tomto představení bude intermezza provádět autor stejnojmenné románové předlohy Jiří Hájíček. Bude číst nejen během divadla, ale také po představení.

Dvě zvláštnosti pro tento večer:
Tento večer se bude hrát česky s anglickými titulky (anglický název hry: The Rainstick). Vznik inscenace byl podpořen mezinárodním grantem, kromě Prahy byla dvakrát provedena i v norském Tromsø. Při pátečním představení bude k dispozici i dvojjazyčná brožura shrnující dosavadních 22 uvedení Dešťové hole a krátce představující všechny hosty, kteří dosud prováděli intermezza.

Dešťová hůl – několikerá cesta na zrezivělé Jawě 350 z Budějovic do Lešic a zpět.
Hlavní hrdina románu Zbyněk, profesí správce pozemků, se po mnoha letech setkává se svou dávnou láskou Bohunou, aby jí pomohl se zdánlivě jednoduchým majetkoprávním problémem. Vrací se na venkov, do míst svého dětství a dospívání, a postupně se zaplete do nejasných okolností sporu o pozemek, ale také do své osobní a manželské krize s Terezou. Hra se nechává inspirovat motivy románu, snaží se žít jeho atmosféru a zároveň přidává další motivy. S ohledem na témata se například ptá: Kdo je dneska indián? Kde/co/kdo je dneska domov?

„Bohuno, prosimtě, co myslíš: jako kdo je dneska indián? Ten, kterej na ničem nelpí? Ten, kterej jezdí na motórce? Ten, kterej má s Terezou docela hezkej život? Ten, kterej se žádný ráno neprobudí jako někdo jinej?“

námět: Jiří Hájíček: román Dešťová hůl vydaný nakladatelstvím Host
struktura a scénář: Petr Odo Macháček
hrají a jednají: Lucie Zachovalová, Lenka Chadimová, Martin Poláček
host provádějící intermezza: Jiří Hájíček

Premiéra proběhla 16.6.2021 v Divadle Kámen.
Adresa divadla: Divadlo Kámen, Nekvasilova 625/2, 186 00 Praha – Karlín, metro Invalidovna

Loading...
Dešťová hůl s autorským čtením Jiřího Hájíčka v Divadle Kámen