S novou sezónou se otevře nová interaktivní prohlídková trasa zámku s hospodářskou tematikou. Průvodce vás zasvětí do hospodaření kláštera a zámku od středověku po současnost. Budeme sledovat proměny krajiny, významné osobnosti nebo souvislosti mezi hospodařením s vodou nebo lesy v minulosti a současnosti.
Nová trasa je poctou všem generacím, které se zasloužily o dokonalé propojení činností člověka a přírody v našem areálu a jsou nám tak velkými vzory i v dnešní době.
Navštívíme několik míst v zámeckém areálu, kde si ukážeme základní elementy cisterciáckého, barokního i současného hospodářství, připravena je také interaktivní část, při které si vyzkoušíte roli zámeckého hospodáře.
Začínáme na zámecké terase (před kavárnou).
Prohlídka probíhá každé srpnové úterý, čtvrtek a neděli v 10:00. Mimo sezónu je možné se objednat od 4 osob v kterýkoliv den a hodinu na telefonním čísle 602 565 309.

Loading...
Nová prohlídková trasa na zámku Žďár – Po stopách zámeckého hospodářeNová prohlídková trasa na zámku Žďár – Po stopách zámeckého hospodářeNová prohlídková trasa na zámku Žďár – Po stopách zámeckého hospodářeNová prohlídková trasa na zámku Žďár – Po stopách zámeckého hospodářeNová prohlídková trasa na zámku Žďár – Po stopách zámeckého hospodářeNová prohlídková trasa na zámku Žďár – Po stopách zámeckého hospodářeNová prohlídková trasa na zámku Žďár – Po stopách zámeckého hospodářeNová prohlídková trasa na zámku Žďár – Po stopách zámeckého hospodáře