Projekt Chytrá ruka oživuje pojem "zlaté české ručičky". Přijďte si vyzkoušet řemeslné techniky, které vás budou učit opravdoví mistři svého řemesla! Kurzy probíhají na zámku každý čtvrtek odpoledne a je nutné se na ně přihlásit předem.
Mistr řemesla: Kateřina Těsnohlídková

Kateřina Těsnohlídková působí na Ústavu archeologie a muzeologie Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Dlouhodobě se zaměřuje na středověkou keramickou produkci na Českomoravské vrchovině a technologii výroby historické keramiky obecně. Důležitou částí tohoto výzkumu je zapojení experimentální archeologie. Je spoluautorkou publikace Technologie výroby a archeometrické studium středověké keramiky (2019).

Co se na workshopu naučíte:

Seznámíte se s technologií výroby historické keramiky od přípravy hmoty po samotný výpal. Vyzkoušíte si také výrobu keramických nádob a figurek archaickými technikami nebo práci s kopacím šprušlovým kruhem. Realizován bude milířový výpal a prohlídka repliky středověké hrnčířské pece.

Cena workshopu:

150 Kč / osoba
Délka trvání:

cca 90 minut (začíná v 14:00, 16:00 a 18:00)
Vhodný věk:

5 – 99 let
Kapacita kurzu:

15 osob
Přihláška:

přihlásit se můžete na emailu sedlakova@zamekzdar.cz

Loading...
Chytrá ruka: Historická keramikaChytrá ruka: Historická keramikaChytrá ruka: Historická keramikaChytrá ruka: Historická keramika