Nicole Taubinger je původem německá umělkyně. Studovala kov a šperk na University of Oregon v USA. V současné době žije v České republice, její umělecké projekty však putují po galeriích po celém světě. Zabývá se především konceptuálním šperkem, objekty, ale také malbou. Těžiště její práce je v oblasti pet artu a trash artu – tedy umění vytvářeného z odpadu. V Trutnově bude vystaveno několik jejích projektů, které představí její tvorbu v širším záběru.
Na zhotovení svých šperků používá předměty denní potřeby, které nás obklopují v takové míře, že je ani nevnímáme. Hledá pro ně nový kontext a činí je tak viditelnými. Autorka sama říká: „Objekty z polymerů existují v překrásných barvách a formách, shlížíme-li na ně, ležící na hromadě, víčka od pet lahví nebo mnohé jiné předměty, se jeví jako drahokamy a jsou plné citového napětí. Pokouším se navrhovat moje šperky tak, aby se materiál spojil sám se sebou, a používám klasické pracovní metody, jimiž ho zpracovávám. Tento materiál se nachází ve stavu téměř neopotřebovaném, najdu ho na ulici, nebo v kontejnerech na plast. Proč nepoužívat předměty, které již existují ve velkém množství s přihlédnutím k jejich logice, než vytvářet nové?“ Ekologický aspekt je důležitým prvkem její práce, která je plná nespoutané energie a schopnosti objevovat krásu tam, kde by ji nikdo nečekal.
Vernisáž proběhne ve středu 11. května 2016 v 17 hodin. Výstava potrvá do 11. června.

Reklama

Akce obchodníků na jednom místě, akční letáky českých řetězců.
Z nakoupených surovin si můžete uvařit dle postupů recepty Ládi Hrušky.
Ověřte si partnera jestli nemá pochybnou minulost. Ověření je zdarma.
Autodíly MJAUTO
Levné clip in vlasy a příčesky do vlasů.
Internetová galerie ArtBohemia nabízí prodej grafických děl.
Elegantní a kvalitní kabelky za skvělé ceny pro mladé slečny, paní a babičky
Kojenecké oblečení a kojenecké potřeby v eshopu Limpopo.cz. Kvalitní kojenecké zboží s nejlevnější dopravou a osobním odběrem v Trutnově.
Servis notebooků Zlín
Posilovna Zlín
Notebook servis Zlín
Natáčení hudebních videoklipů
Zateplení domu Zlín