Letošní trutnovská galerijní noc se uskuteční 21. května od 16 hodin. Kromě prohlídky aktuální výstavy Nicole Taubinger: Walking on the Water v netradičním čase, doplněné o výtvarnou dílu navazující na autorčinu tvorbu, při které se z použitých plastů stává umění, nabídne i další kulturní zpestření sobotního odpoledne. Do říše loutek vás pozve Alena Rodrová se svými soubory z literárně dramatického oboru ZUŠ. Se svými žáky předvede stínové divadlo – Pohádky kmene Quaraní a Inuitů. Loutky vytvořily děti z výtvarné oboru pod vedením Zdislavy Holomíčkové. Takto originálně zpracované příběhy zaujmou svojí magickou atmosférou nejen dětské diváky. V průběhu večera vystoupí hudební skupina BOUNDARY JAZZ QUINTET známého trutnovského propagátora jazzu Tomáše Katchnera. Jedinečnou součástí večera bude navíc Představení knihy korespondence Juliany Jirousové a Ivana Martina Jirouse „Ahoj můj miláčku“ z let 1977–1989, která nedávno vyšla v renomovaném nakladatelství Torst. Tuto akci pořádáme ve spolupráci s Trutnovským literárním klubem. Z unikátní knihy bude číst a následné besedy se zúčastní Marta Veselá Jirousová. Jiří Peňás ve své recenzi na knihu uvádí: „…od vroucích dopisů Boženy Němcové možná v české literatuře nic takového nebylo.“. Ivan Martin Jirous byl od svatby s Julianou Jirousovou v roce 1976 do roku 1989 z politických důvodů čtyřikrát vězněn. Po dobu odloučení manželů, které trvalo celkem sedm a půl roku, se stala jejich jedinou pravidelnou komunikací korespondence. Přestože byla kontrolována a tematicky i formálně omezována cenzurou, je soubor 357 vzájemných dopisů z let 1977 až 1989 sdělný, nabitý láskou, zprávami o dění, poezií, kritičností i humorem a společnou vírou, že vše, co se právě rodině děje, má vyšší smysl.
Tradičním a příjemným zpestřením večera bude nabídka skvělé kávy z Trutnovské Kafírny a ochutnávka portugalských vín z vinotéky Cerfis Wines.

Vstup zdarma. Změna programu vyhrazena.

Akce probíhá v rámci Festivalu muzejních nocí 2016 pořádaném Asociací muzeí a galerií České republiky, z. s.

Reklama

Akce obchodníků na jednom místě, akční letáky českých řetězců.
Z nakoupených surovin si můžete uvařit dle postupů recepty Ládi Hrušky.
Ověřte si partnera jestli nemá pochybnou minulost. Ověření je zdarma.
Autodíly MJAUTO
Levné clip in vlasy a příčesky do vlasů.
Internetová galerie ArtBohemia nabízí prodej grafických děl.
Elegantní a kvalitní kabelky za skvělé ceny pro mladé slečny, paní a babičky
Kojenecké oblečení a kojenecké potřeby v eshopu Limpopo.cz. Kvalitní kojenecké zboží s nejlevnější dopravou a osobním odběrem v Trutnově.
Servis notebooků Zlín
Posilovna Zlín
Notebook servis Zlín
Natáčení hudebních videoklipů
Zateplení domu Zlín