Dvacet let od svého založení oslaví 1. ledna městská galerie. Tato instituce patří mezi nejmladší svého druhu, přesto se po dvaceti letech může pochlubit nejen hodnotným sbírkovým fondem, ale také celou řadou divácky atraktivních i odborně cenných výstav. Při příležitosti dvacátého výročí jejího založení bude veřejnosti představen výběr ze sbírkových fondů, který bude zaměřen nejen na ukázku těch nevýznamnějších artefaktů, včetně obrazu „V růžové světnici“ od Josefa Čapka. Vystavena však budou také veřejnosti dosud neznámá díla z řady posledních akvizic.
Vernisáž této výstavy bude mít slavnostní charakter a bude obohacena o atraktivní program. Součástí oslav galerijních narozenin bude vystoupení smyčcového dua ve složení Štěpán Pražák (housle), Drahomíra Tvrdíková (viola). Tato dvojice charizmatických hudebníků zazářila v Trutnově naposledy při závěrečném koncertu Trutnovského podzimu a jejich společná hra delikátním způsobem doplní i zahájení oslav. V krátké pauze mezi svým evropským turné se v Galerii města Trutnova zastaví zpěvák James Harries, rodák z Manchestru, který svým podmanivým hlasem dobývá nejen evropské scény, ale také srdce milovníků jazzu. Hudební a výtvarné zážitky doplní ohlédnutí za minulými akcemi galerie v podobě průběžné projekce věhlasného fotografa Bohdana Holomíčka. Přijměte tedy pozvání na narozeninový večer Galerie města Trutnova, který bude zahájen netradičně ve čtvrtek 15. prosince v 17 hodin. Výstava sbírek bude přístupná do 21. ledna 2017.

Reklama

Akce obchodníků na jednom místě, akční letáky českých řetězců.
Z nakoupených surovin si můžete uvařit dle postupů recepty Ládi Hrušky.
Ověřte si partnera jestli nemá pochybnou minulost. Ověření je zdarma.
Autodíly MJAUTO
Levné clip in vlasy a příčesky do vlasů.
Internetová galerie ArtBohemia nabízí prodej grafických děl.
Elegantní a kvalitní kabelky za skvělé ceny pro mladé slečny, paní a babičky
Kojenecké oblečení a kojenecké potřeby v eshopu Limpopo.cz. Kvalitní kojenecké zboží s nejlevnější dopravou a osobním odběrem v Trutnově.
Servis notebooků Zlín
Posilovna Zlín
Notebook servis Zlín
Natáčení hudebních videoklipů
Zateplení domu Zlín