Oslavy Mezinárodního dne Romů (4.-8.dubna 2019) pořádá již popáté spolek Ara Art, který svou činnost charakterizuje jako artivismus, tedy spojení umění a občanského aktivismu. Tématem letošního ročníku oslav budou Superhrdinové. V rámci oslav mj. ohlásila svůj návrat na koncertní pódia zpěvačka Věra Bílá.

“8. duben je jeden z mála romských dnů, kdy máme možnost nabourávat předsudky a stereotypy tím, že kromě umělců, především muzikantů, představíme veřejnosti i další významné romské osobnosti. I proto jsme letos zvolili téma Superhrdinové,” uvádí autor programové koncepce pražských oslav Mezinárodního dne Romů David Tišer.

Mezinárodní den Romů připadá letos na pondělí 8. dubna. Slavit se začne v Praze už ve čtvrtek 4. dubna fotografickou venkovní výstavou na Náměstí Václava Havla (Piazzetta Národního divadla). Výstava je připravena ve spolupráci s fotografem respektovaného spolku dokumentární fotografie 400 ASA, Janem Mihaličkem.

Celý pátek 5. dubna budou děti hledat Superhrdiny! Přichystané edukativně interaktivní hry pro zhruba pět set hráčů se uskuteční na Střeleckém ostrově, Kampě, Slovanském ostrově (Žofín), Petříně a na Staroměstském náměstí. Do hledání superhrdinů se zapojí školy z celé ČR (Ostrava, Přerov, Chánov, Kraslice atd.). Děti společně prožijí výjimečný zážitek a vyzkouší si metodu učení pomocí umění. Metoda podporuje kreativitu ve vzdělávání a má velmi významný dopad na snížení absence dětí ve školách - děti se do školy těší, jsou proaktivní, sebevědomé a více se zapojují do výuky. Společnost Lego ČR bude mít na pražských ostrovech jeden z kreativních stánků, kde budou děti dotvářet z kostiček lega maketu romské vlajky.

Na sobotu 6. dubna je nachystán společný živý koncert Věry Bílé, Jana Bendiga a Milana Kroka. Jedná se o comeback Věry Bílé, která se postaví na pódium po několika letech. Koncert na počest Věry Bílé proběhne od 20 hodin v pražském Clubu Tresor (Vinohradská 25).

V neděli 7. dubna budou centrem Prahy projíždět tROMvajky. Cestující se budou moci svézt zdarma historickou tramvají a poslouchat při tom tradiční živou romskou hudbu. Pojede se ze Střešovic, přes Náměstí Republiky, Národní třídu, Pražský hrad a zpět do vozovny Střešovice. Jízda se bude opakovat dvakrát. Přesný jízdní řád bude zveřejněn později.

Celé veselí završí slavnostní Galavečer v již zmíněné pondělí 8. dubna v pražském klubu Archa. Na koncertu naživo uslyšíte třeba Evu Burešovou nebo zpěváka Marko Pilo. Celý hudební program bude upraven či aranžován tak, aby diváci viděli a slyšeli více, než je u jednotlivých účinkujících obvyklé v rámci jejich běžných koncertních produkcí. Zažijí tak nečekané duety, autorská aranžmá známých písní, překvapivá umělecká spojení a potkají zajímavé hosty.

Oslavy proběhnou letos v Praze již popáté, od 4. dubna do 8. dubna 2019. Lístky na koncert Věry Bílé a Galavečer budou v předprodeji na portále GoOut. Jízda tROMvajkou a ostatní program je zdarma.

Reklama

Akce obchodníků na jednom místě, akční letáky českých řetězců.
Z nakoupených surovin si můžete uvařit dle postupů recepty Ládi Hrušky.
Ověřte si partnera jestli nemá pochybnou minulost. Ověření je zdarma.
Autodíly MJAUTO
Levné clip in vlasy a příčesky do vlasů.
Internetová galerie ArtBohemia nabízí prodej grafických děl.
Elegantní a kvalitní kabelky za skvělé ceny pro mladé slečny, paní a babičky
Kojenecké oblečení a kojenecké potřeby v eshopu Limpopo.cz. Kvalitní kojenecké zboží s nejlevnější dopravou a osobním odběrem v Trutnově.
Servis notebooků Zlín
Posilovna Zlín
Notebook servis Zlín
Natáčení hudebních videoklipů
Zateplení domu Zlín