Ke stému výročí české státnosti připravili organizátoři festivalu Mladí ladí jazz spolu se stanicí Český rozhlas Vltava speciální výstavu „100 let republiky očima jazzu“. Vernisáž proběhla na Karlově náměstí v pondělí 30. dubna v rámci MLADÍ LADÍ JAZZ OPEN-AIR. Na tuto jazzovou oslavu republiky na Mezinárodní den jazzu dorazilo přes 10 000 návštěvníků. Dosavadní největší oslava stoletého výročí roztančila naplněné Karlovo náměstí. Nadšenému publiku se na historicky jedné z největších jazzových akcí v Praze představili například britští jazz/hip-hopoví The Herbaliser, legenda česko-slovenského jazzu Laco Deczi, Orchestr Ježkovy stopy či americký klarinetista Oran Etkin se speciálním projektem CZ/SK Band. Výstava, která jako první představuje vývoj jazzové scény až do současnosti, ukazuje její úzké propojení s osudem Československé republiky. K vidění bude dále v pasáži Lucerna, a to až do 16. května 2018. Více informací na www.mladiladijazz.cz.

Festival Mladí ladí jazz byl letos poprvé v historii zakončen velkolepým open-air koncertem v pondělí 30. dubna na Karlově náměstí. Během odpoledne a večera přilákal nabitý program více než 10 000 návštěvníků. „Máme radost z “vyprodaného“ Karlova náměstí. Atmosféra byla skvělá a je vidět, že i oslava takhle vousatého výročí může proběhnout v mladém a progresivním duchu. Hlavně když se u toho setkají tisíce lidí napříč generacemi. A pak že jazz nikdo neposlouchá!“ dodává ředitel festivalu Jan Gregar.

Program i dramaturgie byla jazzovou oslavou 100. výročí české státnosti, vzniku republiky, která umožnila příchod jazzu i k nám. Jazz jako žánr byl odjakživa spojován s tématem svobody. Proto v rámci akce proběhla vernisáž výstavy s názvem „100 let republiky očima jazzu“, která mapuje vývoj jazzové scény na pozadí československých dějin. Za pomoci archivů Českého rozhlasu i soukromých dokumentů pamětníků přibližuje jejich společné osudy veřejnosti. Všechny průvodní texty k výstavě připravil publicista Ondřej Konrád ve spolupráci s autorem výstavy Václavem Vraným. Zmapovali příběhy desítek osobností, které měly klíčový význam ve vývoji českého jazzu, a to premiérově až do současnosti. Od prvních skladatelských výstřelků R. A. Dvorského v podobě tehdy nových tanců foxtrot, blues nebo shimmy, přes vrcholné klasické jazzové počiny Jaroslava Ježka, moderní jazz okolo Karla Velebného, jazz-rockové fúze Martina Kratochvíla až po hybatele současného jazzu v čele s basistou Jaromírem Honzákem. Výstava taky nezapomíná na slavné emigranty, Miroslava Vitouše, Jana Hammera ml. nebo Jiřího Mráze. Výstava bude k vidění zdarma až do 16. května 2018 v pražské pasáži Lucerna.

Reklama

Akce obchodníků na jednom místě, akční letáky českých řetězců.
Z nakoupených surovin si můžete uvařit dle postupů recepty Ládi Hrušky.
Ověřte si partnera jestli nemá pochybnou minulost. Ověření je zdarma.
Autodíly MJAUTO
Levné clip in vlasy a příčesky do vlasů.
Internetová galerie ArtBohemia nabízí prodej grafických děl.
Elegantní a kvalitní kabelky za skvělé ceny pro mladé slečny, paní a babičky
Kojenecké oblečení a kojenecké potřeby v eshopu Limpopo.cz. Kvalitní kojenecké zboží s nejlevnější dopravou a osobním odběrem v Trutnově.
Servis notebooků Zlín
Posilovna Zlín
Notebook servis Zlín
Natáčení hudebních videoklipů
Zateplení domu Zlín