Ukrajinská dívčí skupina Onuka, která je pověstná výbušnou směsí elektronického popu a tradiční lidové hudby, zavítá 13. 4. do Paláce Akropolis. Onuka v čele se zpěvačkou Natou Zhyzhchenko do Prahy přiveze své debutové album Mozaika, které sklízí skvělé recenze a nominace na hudební ceny. Jako support vystoupí nadějná katalánská hudebnice Museless. Koncert proběhne v rámci série Femme Fatale, která představuje výrazné ženské osobnosti současné hudební scény. Mezi další interprety letošní koncertní série Femme Fatale patří či havajská hudebnice Taimane (23. 5., Jazz Dock) či americká zpěvačka Amanda Palmer (26. 9., Hybernia). Více informací na www.femmefatalelive.cz.


Ukrajinský projekt Onuka ukazuje, že moderní a trendy postupy můžou získat originalitu zapojením lokálních hudebních tradic. Skupina našla cestu, jak propojit ukrajinskou lidovou hudbu s popovou současností. V Paláci Akropolis představí své debutové album Mozaika. Mozaika je – jak už napovídá název – pestrobarevnou koláží nálad a rytmů. Hymnickou oslavu lidské kreativity v Golos střídá imaginativní instrumentálka Arka, která připomíná stavbu monumentálního sarkofágu chránícího okolí černobylské elektrárny. Přes silná témata se Onuka i na své nové desce pohybují v teritoriu elektronického popu s přesahem do folkloru. S novou deskou je spojená i iniciativa Strum (=proud) nazvaná podle jedné písně, která volá po větším používání obnovitelných zdrojů, růstu možností recyklace a vůbec ekologičtějším způsobu života.
Onuka znamená v ukrajinštině „vnučka“ a jméno projektu je poctou dědečkovi zpěvačky Naty Zhyzhchenko, jenž byl proslulým tvůrcem lidových nástrojů a malou Natu uvedl do světa tradiční ukrajinské hudby. Když Onuka v roce 2012 vznikla, měla už Zhyzhchenko za sebou učinkování v skupinách Tomato Jaws a Kooqla. S novým projektem, který založila s producentem Eugenem Filatovem (The Maneken), chtěla propojovat současný elektronický pop a lidovou hudbu – používá nástroje jako bandura nebo sopilka. Debutovali v roce 2014 eponymním albem, za které byli nominováni na domácí hudební cenu Yuna jako objev roku.
Skupina Onuka sbírá doma hudební ceny i hitparádové úspěchy, jejich písničky zní z reklam a zahráli si například na festivalu Sziget. Když Ukrajina před dvěma lety hostila finálový večer talentové soutěže Eurovize, vybrali si pořadatelé jako speciálního domácího hosta hodného představení 180 milionům divákům právě elektronický projekt Onuka. Jejich společné vystoupení s folklórním souborem Naoni zaujalo, britský magazín NME o nich napsal: „Ukrajinská electro-folková skupina Onuka si málem přivlastnila celý večer se svým omračujícím mixem tradičního folku, dechů a techna. Dáváme dvanáct bodů.“
ONUKA 13. dubna 2019, 19:30 Palác Akropolis Vstupenky: cz: https://goout.net/cs/listky/onuka/itsd/ en: https://goout.net/en/concerts/onuka/oymtd/+hujdl/ FB událost: https://www.facebook.com/events/2213965758821701/

Reklama

Akce obchodníků na jednom místě, akční letáky českých řetězců.
Z nakoupených surovin si můžete uvařit dle postupů recepty Ládi Hrušky.
Ověřte si partnera jestli nemá pochybnou minulost. Ověření je zdarma.
Autodíly MJAUTO
Levné clip in vlasy a příčesky do vlasů.
Internetová galerie ArtBohemia nabízí prodej grafických děl.
Elegantní a kvalitní kabelky za skvělé ceny pro mladé slečny, paní a babičky
Kojenecké oblečení a kojenecké potřeby v eshopu Limpopo.cz. Kvalitní kojenecké zboží s nejlevnější dopravou a osobním odběrem v Trutnově.
Servis notebooků Zlín
Posilovna Zlín
Notebook servis Zlín
Natáčení hudebních videoklipů
Zateplení domu Zlín