Inscenace maďarského divadelního souboru Metanoia Artopédia demaskuje jazyk nenávisti ve veřejném prostoru a upozorňuje na nebezpečí, jaká z něho plynou. Autoři inscenace vycházejí z pamětí drážďanského filozofa a přeživšího holocaustu Victora Klemperera, díky nimž představují mechanismy fungování jazyka Třetí říše. K holocaustu se v inscenaci Ledové doktríny přistupuje z perspektivy jeho vykonavatelů a důraz je kladen na jejich jazyk a způsob myšlení. Autoři inscenace ukazují, jak velmi jednoduchými jazykovými prostředky lze ovlivnit myšlení a chování napříč společností, jak snadno jí lze manipulovat a z mnoha lidí tak ve výsledku udělat vrahy či kolaboranty.

Text inscenace tvoří originální koláž složená ze vzpomínek přeživších holocaustu (Miklós Nyiszli, Victor Klemperer, Perla Ovics), promluv politiků, kteří byli za zvěrstva holocaustu přímo zodpovědní (Adolf Hitler, Heinrich Himmler, Adolf Eichmann či Miklós Horthy), a citátů z oficiální propagandy let 30. a 40. Historický materiál je konfrontován s projevy současné krajní pravice, které autoři vybrali z internetových fór a projevů našich dnešních politiků.

Ledové doktríny: Variace na nacistickou rétoriku
Metanoia Artopedia, Szeged, Maďarsko
režie: Zoltán Perovics
25.10. od 19.00, Divadlo pod Palmovkou
Vstupenky: goout.net/cs/divadlo/ledove-doktriny-variace-na-nacistickou-retoriku/flpbd

Více informací o festivalu na www.palmofffest.cz

Reklama

Akce obchodníků na jednom místě, akční letáky českých řetězců.
Z nakoupených surovin si můžete uvařit dle postupů recepty Ládi Hrušky.
Ověřte si partnera jestli nemá pochybnou minulost. Ověření je zdarma.
Autodíly MJAUTO
Levné clip in vlasy a příčesky do vlasů.
Internetová galerie ArtBohemia nabízí prodej grafických děl.
Elegantní a kvalitní kabelky za skvělé ceny pro mladé slečny, paní a babičky
Kojenecké oblečení a kojenecké potřeby v eshopu Limpopo.cz. Kvalitní kojenecké zboží s nejlevnější dopravou a osobním odběrem v Trutnově.
Servis notebooků Zlín
Posilovna Zlín
Notebook servis Zlín
Natáčení hudebních videoklipů
Zateplení domu Zlín