Stejně jako v minulosti i dnes čelíme situaci, kdy se antidemokratické síly legitimizují demokratickými prostředky, získávají média ireálný prostor k sebeprezentaci a jejich postoje se stávají společensky přijatelné. Potom mohou vcelku legálně svrhnout demokracii a dožadovat se autoritářské diktatury. V jedné ze svých posledních inscenací sleduje režisér Oliver Frljić logiku politiky a skrze ni útočí na divadlo – ovšem jen proto, aby poukázal na antihmotu reprezentace: pokud zastupitelská demokracie umožňuje fašizoidním stranám vstupovat do parlamentu, je třeba, abychom demokratický systém přehodnotili. V roce 150. narozenin Maxima Gorkého se Frljić snaží dobrat toho, zda by Maxim Gorkij, po němž se toto divadlo jmenuje, pomohl pochopit Alternativu pro Německo, a zda může Alternativa pro Německo pomoci pochopit berlínský Gorki Theater. Anebo je to naopak? K čemu je demokracie, pokud ji její oponenti mohou využít ke své sebeprezentaci? K čemu je divadlo, pokud ho jeho oponenti ke své sebeprezentaci využít nemohou?
Bosensko-chorvatský režisér Oliver Frljić patří mezi nejdiskutovanější a nejsledovanější evropské divadelníky. Loňský ročníku Palm Off Fest hostil jeho inscenaci z varšavského Teatru Powszechného Prokletí, jež získalo titul nejlepší zahraniční inscenace prezentované v 2017 v Česku v Cenách divadelní kritiky.

Délka představení: 90 minut
V originálním znění s českými titulky.

Alternativa pro Německo?
Maxim Gorki Theater, Berlín, Německo
režie: Oliver Frljić
27.10. od 19.00, Divadlo pod Palmovkou
Vstupenky: goout.net/cs/listky/gorki-alternativa-pro-nemecko/noqc/

Více informací o festivalu na www.palmofffest.cz

Reklama

Akce obchodníků na jednom místě, akční letáky českých řetězců.
Z nakoupených surovin si můžete uvařit dle postupů recepty Ládi Hrušky.
Ověřte si partnera jestli nemá pochybnou minulost. Ověření je zdarma.
Autodíly MJAUTO
Levné clip in vlasy a příčesky do vlasů.
Internetová galerie ArtBohemia nabízí prodej grafických děl.
Elegantní a kvalitní kabelky za skvělé ceny pro mladé slečny, paní a babičky
Kojenecké oblečení a kojenecké potřeby v eshopu Limpopo.cz. Kvalitní kojenecké zboží s nejlevnější dopravou a osobním odběrem v Trutnově.
Servis notebooků Zlín
Posilovna Zlín
Notebook servis Zlín
Natáčení hudebních videoklipů
Zateplení domu Zlín