Divadelní soubor Spitfire Company představí 11. října od 19h v rámci festivalu 4+4 dny v pohybu rodinné představení Podvraťáci o osudovém setkání osamělého chlapce a vojenského bojového psa. S nadsázkou líčí alternativní životopis hongkongského studentského vůdce Joshuy Wonga, který se stal jednou z hlavních tváří současných protivládních protestů. Na pozadí skutečných událostí se odehrává fiktivní příběh zobrazovaný pomocí komiksu, live-cinema a fyzického divadla. Reprízy proběhnou 12. října od 16h a 18h v Desfourském paláci na pražské Florenci. Vstupenky jsou k zakoupení v předprodeji GoOut. Více na www.spitfirecompany.cz a www.ctyridny.cz.

Na začátku roku 2016 bylo čínskou tajnou policií uneseno pět hongkongských nakladatelů. Mezi nimi se ocitl i Guii Minhai, majitel nakladatelství Mighty Current, který vydal knihu pojednávající o milence současného prezidenta Si Ťin-pchinga. Guii Minhai je dodnes nezvěstný, intervenovaný na neznámém místě pevninské Číny. Tato událost se stala impulsem pro vytvoření rodinného představení, jehož hlavní zápletka vzniká ve chvíli, kdy uvězněný nakladatel, Guii Minhai, posílá vzkaz své dceři. Nositelem vzkazu se stane pes Alfa, původně vycvičený ve vojenském programu vytvořeným pro zrod psích armádních superbojovníků. Tento psí hrdina se po svém útěku hluboko v čínských horách setkává s osamělým chlapcem, který se stane jeho osudovým přítelem. Společně jsou nuceni v hongkongských ulicích bojovat s mocnou čínskou tajnou policií.

„Na pozadí tragického osudu uneseného nakladatele Guie Minhaie se odehraje epický fiktivní příběh outsiderů, kteří se i přes zdánlivě bezvýchodnou situaci vrhají proti mocnému soupeři. V březnu tohoto roku jsme společně s Martinem Tvrdým odletěli točit dokumentární videa z hongkongských ulic a tchajwanských hor a vůbec nás nenapadlo, co se bude v Hongkongu následně odehrávat. Jedna z posledních scén bude představovat bitvu mezi čínskou policií a smečkou potulných psů v čele s naším hrdinou. Je děsivé, jak se náš scénář symbolicky prolíná s realitou protivládních protestů,“ vysvětluje Petr Boháč.

Multimediální představení je doporučeno divákům od 7 do 107 let. Nová premiéra opět svedla dohromady uměleckého šéfa Spitfire Company Petra Boháče a hudebníka Martina Tvrdého (aka Bonuse). Spolu s výtvarníkem Janem Tomšů a ilustrátorem Tomem Zahrádkou vytvořili tým, který se pokouší zprostředkovat pomocí archetypálního příběhu o přátelství komplikovanou realitu života ve městě, jehož obyvatelé touží po svobodě.

Druhá divadelní premiéra Spitfire Company se odehraje již 21. září v Divadle Komedie v rámci festivalu …příští vlna/next wave… a skupina se v ní vrací ke své oblíbené běloruské autorce Světlaně Alexijevičové. Fragmenty z jejích knih budou použity v alternativním zpodobnění oficiálních večerních zpráv ruské televize. V hlavních rolích komentátorů v představení Konec člověka?!? Reportáže psané z kuchyně se předvede manželská dvojice Inga Zotova-Mikshina a Roman Zotov-Mikshin.

„Došlo mi, že mi hlasy mnohých televizních moderátorů znějí prázdně, což v kontrastu s katastrofickým obsahem podávaných zpráv vyznívá absurdně až komicky. Tato prázdnota, v podání performerské dvojice Ingy a Romana, spolu s texty Světlany Alexijevičové představuje neobyčejně výbušnou hmotu. Jak mohou takové alternativní večerní zprávy ruské televize dopadnout? Rozhodně to nebude žádný veselý příběh na dobrou noc,“ dodává Petr Boháč.

Spitfire Company: Podvraťáci
Pátek 11. 10. 19.00, Desfourský palác / Premiéra
Sobota 12. 10. 16:00, Desfourský palác
Sobota 12. 10. 18:00, Desfourský palác
Vstupenky: goout.net/cs/listky/podvrataci/apdf/
FB událost: fb.com/events/493621791475963/

Spitfire Company: Konec člověka?!? Reportáže psané z kuchyně
Čtvrtek 21.9 17:00, 18:00, 20:00, Divadlo Komedie / Premiéra

Více na www.spitfirecompany.cz / www.ctyridny.cz / www.nextwave.cz

Spitfire Company: Podvraťáci
Koncept: Petr Boháč, Martin Tvrdý, Jan Tomšů
Komiks a ilustrace: Tom Zahrádka
Hudba, animace, video: Martin Tvrdý
Scénografie: Petr Boháč, Jan Tomšů
Light design: Jan Tomšů
Projekt manažer: Barbora Repická
Mezinárodní booking: Tereza Havlíčková
Koproducenti: Palác Akropolis, Místa činu / 4+4 dny v pohybu
Partneři: UFA Fabrik Berlín (D)
Podpořili: Hlavní město Praha, Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury ČR

Spitfire Company: Konec člověka?!? Reportáže psané z kuchyně
Koncept: Petr Boháč, Inga Zotova-Mikshina a Roman Zotov-Mikshin
Hrají: Inga Zotova-Mikshina a Roman Zotov-Mikshin
Partneři: Palác Akropolis, …příští vlna/next wave…
Podpořili: Hlavní město Praha, Ministerstvo kultury ČR

Reklama

Akce obchodníků na jednom místě, akční letáky českých řetězců.
Z nakoupených surovin si můžete uvařit dle postupů recepty Ládi Hrušky.
Ověřte si partnera jestli nemá pochybnou minulost. Ověření je zdarma.
Autodíly MJAUTO
Levné clip in vlasy a příčesky do vlasů.
Internetová galerie ArtBohemia nabízí prodej grafických děl.
Elegantní a kvalitní kabelky za skvělé ceny pro mladé slečny, paní a babičky
Kojenecké oblečení a kojenecké potřeby v eshopu Limpopo.cz. Kvalitní kojenecké zboží s nejlevnější dopravou a osobním odběrem v Trutnově.
Servis notebooků Zlín
Posilovna Zlín
Notebook servis Zlín
Natáčení hudebních videoklipů
Zateplení domu Zlín