Kočovná společnost (Fesl, Sobotovičová): Nejkrásnější věc

Kde: Vstup a dvorek budovy Moderní galerie Akademie výtvarných umění v Praze
Kdy: 25. 6. 18:00, doba trvání 2 hodiny

Performativní událost na téma křehkosti privilegií a boje za vlastní sny. Jak se vyrovnat s tím, že někdo pochybuje o vašem talentu? S pocitem nedostatečnosti se dá žít - ať je vám osmnáct, nebo pětapadesát. Vítěz nebere vše.

Kočovná společnost je námezdní těleso, které v roce 2019 založili umělci David Fesl a Sláva Sobotovičová. Produkuje performance odkazující na formáty animačních programů a workshopů pro děti, které obvykle nabízí galerie současného umění. Do rolí performerů zve děti a mladé lidi. David Fesl a Sláva Sobotovičová pracují kromě svých individuálních projektů také jako duo, a to od roku 2017. Mezi jejich společné projekty patří rezidence v INI prostoru v Praze, zakončená událostí Byli bychom rádi, kdybyste byli náš exponát (2017), výstava Slavná spisovatelka završující činnost Klubu psaní na Akademii výtvarných umění v Praze, který spolu vedli (2017), výstava DJ na volné noze pro galerii Kabinet T. ve Zlíně (2018) a text Slepý skvrny pro katalog Ceny Jindřicha Chalupeckého za rok 2018.

David Fesl (*1995, žije v Praze) studuje od roku 2014 na Akademii výtvarných umění v Praze, absolvoval stáže na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. V roce 2017 spoluzaložil na AVU v Praze Klub psaní pro vizuální umělce a rok poté „migrující“ Ateliér fotografie. V roce 2017 obdržel Cenu Josefa Hlávky a byl finalistou Ceny EXIT. Jeho práce byly součástí výstav: Oh to je lehké... v Castlefield Gallery v Manchesteru UK (2018) a v DOX Praha, Vztahy na blízko v City Surfer Office (2018), Všechno mi může být ničím v Galerii UM (2018), Against Nature v Národní galerii v Praze (2016) a OFF Biennale (2015).

Sláva Sobotovičová (*1973, žije v Praze) studovala na AVU mezi 1995-97 a v doktorském studiu na UMPRUM mezi 2013–2018. Od roku 2018 pracuje jako pedagožka na UMPRUM v Praze a od roku 2008 jako správkyně Videoarchivu Vědecko-výzkumného pracoviště Akademie výtvarných umění v Praze. Za poslední rok samostatně vystavovala v galerii Futura v Praze, byla zastoupena ve výstavě a finále přehlídky Jiné vize v r. 2018, nebo ve výstavě Podmínky nemožnosti IV/VII Alogorrhea v galerii Kurzor v Praze.


Více info zde: https://www.facebook.com/events/634268030389461/

Reklama

Akce obchodníků na jednom místě, akční letáky českých řetězců.
Z nakoupených surovin si můžete uvařit dle postupů recepty Ládi Hrušky.
Ověřte si partnera jestli nemá pochybnou minulost. Ověření je zdarma.
Autodíly MJAUTO
Levné clip in vlasy a příčesky do vlasů.
Internetová galerie ArtBohemia nabízí prodej grafických děl.
Elegantní a kvalitní kabelky za skvělé ceny pro mladé slečny, paní a babičky
Kojenecké oblečení a kojenecké potřeby v eshopu Limpopo.cz. Kvalitní kojenecké zboží s nejlevnější dopravou a osobním odběrem v Trutnově.
Servis notebooků Zlín
Posilovna Zlín
Notebook servis Zlín
Natáčení hudebních videoklipů
Zateplení domu Zlín