V pražské SmetanaQ Gallery od 16. února do 17. března probíhá výstavní projekt Art Grand Slam, za nímž stojí kulturní platforma Sport in Art. Spojuje v sobě na první pohled vzdálené obory: sport a umění. Výstava Uvnitř pohybu kurátora Petra Vaňouse prezentuje práce současných českých vizuálních umělkyň a umělců (Michael Rittstein, Milena Dopitová, Dalibor David, Paulina Skavová, Michal Cimala, Pavel Šmíd, Alena Anderlová, Lubomír Typlt, Jakub Janovský a Jitka Petrášová), kteří se ve své tvorbě dotýkají tématu v podmnožině pohybu a sportu. Důležitou součástí projektu je propojení s mladou uměleckou generací, z podzimního callu byli vybráni 3 tvůrci a tvůrkyně do 30 let, kteří se stali součástí expozice (Veronika Čechmánková, Lukáš Slavický, Tereza Sikorová a Tomáš Moravanský (INSTITUT INSTITUT).
Projekt přinesl na kulturní scénu nové kulturní ceny, které byly rozdány v rámci vernisáže výstavy ve čtvrtek 15. 2. Oceněna byla díla za umělecko-sportovní počiny v kategoriích film, divadlo a tanec, fotografie, literatura, výtvarné umění a veřejný prostor. První ročník Art Grand Slamu završí repríza výstavy v Českém centru Paříž, a to v době konání letních olympijských her.

Výstava Uvnitř pohybu bude veřejnosti otevřena od 16. února do 17. března 2024 v prostorách SmetanaQ Gallery na Smetanově nábřeží v Praze. Galerie je otevřena od úterý do neděle, vždy od 11 do 18 hodin. Vstup je zdarma.