Mezinárodní festival Mladí ladí jazz již podeváté přiváží to nejlepší ze současného světového jazzu do České republiky a slibuje duben plný hudby. Letošní ročník, stejně jako ty předchozí, nezůstane pouze v Praze, ale zamíří i do regionů. Ve čtvrtek 26. dubna se rozezní jazz v Děčíně, kde vystoupí newyorský jazzman a držitel ceny Grammy, Oran Etkin. Ten v rámci festivalu zahraje v jedinečné spolupráci s českými a slovenskými hudebníky. Koncertu bude předcházet také workshop zaměřený na děti do 3 do 10 let, který proběhne ve 16.30 v prostorách děčínského zámku. Více informací na www.mladiladijazz.cz.

Oran Etkin je špičkový newyorský jazzman a vynikající klarinetista, který se mimo koncertování věnuje i pedagogické činnosti. Do své energické jazzové tvorby absorbuje hudební vlivy z Afriky, Dálného východu, Evropy či Izraele, odkud pochází. V Děčíně se představí ve formaci Oran Etkin & The CZ/SK Band. Na projektu se participují čeští a slovenští hudebníci včetně romských muzikantů, k jejichž hudbě má Oran blízký vztah a do projektu se silně odráží. Vznikne tak multikulturní a mezinárodní hudební setkání za doprovodu klarinetu, bicích, akordeonu, kontrabasu, houslí a cimbálu. Česko-slovenskou spoluprací na projektu vedeným tímto izraelsko-americkým jazzmanem festival zároveň slaví 100 let od založení Československé republiky. Poslední dubnový týden vystoupí v děčínském Le Garage Noir Oran Etkin na klarinet, Dušan Černák na bicí, Roman (Kupčík) Horváth na akordeon, Miloš Klápště na basu, Tibor Žida na kytaru a Michal Grombřík na cimbál.
Festival Mladí ladí jazz se letos v rámci vzdělávacího programu Mladí ladí dětem zaměří na děti v předškolním a školním věku od 3 do 10 let. Návštěvníci dřívějších Etkinových vystoupení se mohou těšit na nové písně i příběhy z cest. Letošní workshop Etkin nazval „Klára ve světě“. Skrze čtyři hudební nástroje – Kláru (klarinet), kontrabas, klavír a bicí v něm představí svou edukativní metodu Timbalooloo Music, díky které Etkin pracuje s hudbou jako specifickým jazykem. Pomocí her, příběhů a písní tím přibližuje hudbu dětem již od útlého věku. Ty se tak stávají vnímavými posluchači a často i nadšenými muzikanty. „Jde o alternativní hudební vzdělávání, které jinak v České Republice neexistuje. Jeho nedílnou součástí je totiž důraz na sociální aspekt hudby. Zastáváme názor, že umění by mělo být přístupno každému nehledě na to, z jaké sociální skupiny pochází. To se nám daří realizovat díky spolupráci s organizacemi jako IQ Roma Servis, Člověk v tísni a NZDM Centrum U parku,“ vysvětluje koordinátorka projektu Klára Břeňová. Workshop určený pro širokou veřejnost proběhne 26. dubna 16:30 v prostorách děčínského zámku.

26.4. 2018 – Timbalooloo workshop /Děčín / Zámek Děčín
26.4.2018 – Oran Etkin (US) & The CZ/SK Band / Děčín, Le Garage noir

Více informací na http://www.mladiladijazz.cz.
Předprodej vstupenek na GoOut: https://goout.net/cs/festivaly/mladi-ladi-jazz-2018/pnfrc/

Pro mladé do 26 let je prvních 20 vstupenek na každý koncert za speciální cenu 111 Kč.

Reklama

Akce obchodníků na jednom místě, akční letáky českých řetězců.
Z nakoupených surovin si můžete uvařit dle postupů recepty Ládi Hrušky.
Ověřte si partnera jestli nemá pochybnou minulost. Ověření je zdarma.
Autodíly MJAUTO
Levné clip in vlasy a příčesky do vlasů.
Internetová galerie ArtBohemia nabízí prodej grafických děl.
Elegantní a kvalitní kabelky za skvělé ceny pro mladé slečny, paní a babičky
Kojenecké oblečení a kojenecké potřeby v eshopu Limpopo.cz. Kvalitní kojenecké zboží s nejlevnější dopravou a osobním odběrem v Trutnově.
Servis notebooků Zlín
Posilovna Zlín
Notebook servis Zlín
Natáčení hudebních videoklipů
Zateplení domu Zlín