Český saxofonista žijící ve Skandinávii Luboš Soukup bývá často nálepkován jako expresivní muzikant s osobitým zvukem, neotřelý komponista a vypravěč hudebních příběhů. Je lídrem několika mezinárodně úspěšných projektů a dobře se na něj hodí charakteristika „citlivý inovátor“.
Soukup od roku 2010 žije v dánské Kodani, kam ho přivedla touha nahlédnout pod roušku skandinávské hudby, načerpat svěží inspiraci a navázat nové kontakty. Úspěšně dokončil magisterské studium na tamější hudební akademii Rytmisk Musikkonservatorium a poslední roky se intenzivně věnuje komponování a svým dánským i českým projektům, za kterými do Česka vyráží několikrát ročně. Pravidelně vystupuje na mezinárodních jazzových festivalech s ambiciózní kapelou Luboš Soukup Quartet nebo mezinárodně úspěšným kvartetem Points. Je členem energické skandinávské kapely MAdHAs, česko-polského kvinteta Inner Spaces, Concept Art Orchestra aj. Doposud vydal šest desek s vlastní hudbou. Největším projektem je nedávné album s názvem Through the Mirror, které natočil se čtrnáctičlenným ansámblem. Ačkoliv je Soukupova tvorba inspirována řadou jazzových i klasických velikánů, nachází si po letech hraní a psaní hudby svůj vlastní osobitý styl. A právě jeho expresivní styl hraní, sytý zvuk saxofonu a odvahu dotýkat se hudebních extrémů spoluhráči i publikum zvláště oceňují. Jeho hudba je synonymem světa fantazie, ve kterém prostřednictvím muzikantů ožívají malé i velké příběhy.

Marius Neset se narodil v Norsku, ale dnes žije v Kodani. Vydáním svého debutového alba Golden Xplosion v dubnu 2011 způsobil tento saxofonový bourák explozi zájmu v oblasti nad padesátou rovnoběžkou a postupně i pod ní. Nejen, že se o něm začalo mluvit jako o zázračně talentovaném saxofonistovi, ale na přetřes přišla i jeho činnost kompoziční a kapelnická. Stal se tak jedním z nejdiskutovanějších příslibů evropské jazzové scény. Terje Mosnes z deníku Dagbladet jej označil za nejtalentovanějšího norského saxofonistu od dob Jana Garbarka. Tohle tvrzení se může zdát poněkud odvážné, ale Marius Neset dělá vše proto, aby pochvalným slovům dostál. V posledních letech oslňuje publikum po celé Evropě dokonalou instrumentální technikou, bohatou tvořivostí, představivostí a nevídanou virtuozitou. Na první poslech je sice jasné, že Nesetovi kdysi zvukově učaroval Michael Brecker, ale s každým novým albem i díky skladatelské originalitě stále úspěšněji nachází svoji vlastní identitu. Již jeho následující alba – Birds (2013) a velkokapelový projekt s Trondheim Jazz Orchestra pod názvem Lion (2014) prokázaly, že Neset je na cestě stát se jednou z největších nastupujících jazzových hvězd. Má za sebou několikaleté kontinuální turné, včetně vyprodaných vystoupení na některých z nejprestižnějších evropských festivalů včetně North Sea Jazz, Stuttgart Jazzopen a Kongsberg jazz festival. Na začátku roku 2015 vydal opět vysoce ceněné album Pinball, které bude tvořit stěžejní část jeho brněnského festivalového vystoupení.

Reklama

Akce obchodníků na jednom místě, akční letáky českých řetězců.
Z nakoupených surovin si můžete uvařit dle postupů recepty Ládi Hrušky.
Ověřte si partnera jestli nemá pochybnou minulost. Ověření je zdarma.
Autodíly MJAUTO
Levné clip in vlasy a příčesky do vlasů.
Internetová galerie ArtBohemia nabízí prodej grafických děl.
Elegantní a kvalitní kabelky za skvělé ceny pro mladé slečny, paní a babičky
Kojenecké oblečení a kojenecké potřeby v eshopu Limpopo.cz. Kvalitní kojenecké zboží s nejlevnější dopravou a osobním odběrem v Trutnově.
Servis notebooků Zlín
Posilovna Zlín
Notebook servis Zlín
Natáčení hudebních videoklipů
Zateplení domu Zlín