Klauzurní festival Proces – Klauzurní festival Proces představuje semestrální tvorbu studentů Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU v procesu vzniku. Ve Venuši ve Švehlovce v rámci něho můžete vidět představení ADA a AMM ve dnech 29.5. a 30. 5. 2017.

29. 05. │ 18.00 │ KALD DAMU: ADA – Půvabný algoritmus. Stroje s intuicí. Exaktní krása. Ada Lovelace. Přijměte pozvání na salónní večírek, kde se racionální změní v poetické a intuitivní v exaktní. Režie: Viktorie Vášová.

29. 05. │ 20.00 │ Improvize: Impro dell' Arte aneb Tragikomedie na přání – zveme vás do světa výstředních charakterů a dramatických vztahů. Každý z herců se vám představí v několika výrazných rolích. Vy potom určíte, které postavy se spolu setkají. Lidé, kteří by se jinak nejspíš nikdy nepotkali. Na místech, kam by možná ani nevkročili. Hrají: Jana Machalíková, Hanka Malaníková, Martin Sedláček, Jakub Troják. Hudební doprovod: Jakub Valenta. Představení se koná ve Venuši ve Švehlovce na Malé scéně.

30. 05. │ 15.00 │ Nová domácnost: Ahoj můj miláčku – divadelní představení na pomezí divadla, na rozhraní mezi svobodou a vězením. Inspirováno knihou Ahoj můj miláčku, vzájemné korespondence Juliany Jirousové a Ivana M. Jirouse z let 1977–1989. Dvanáctileté manželství Juliany a Magora se po dobu sedmi let z důvodu Jirousova věznění odehrávalo pouze mezi řádky dopisů, které byly psány s vědomím, že číst je bude i cenzor. Pozdravy, radosti, strasti. Více a více strastí. Umělecké seskupení Nová domácnost tvoří Jasanka Kajmanová, Heidi Hornáčková, Karolína Plachá, David Helán a Vít Petrovský. Představení vzniklo jako koprodukce Venuše ve Švehlovce.